Oczy łzawią i pieką, a powieki bolą i są zaczerwienione?

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
admin. med.

Oczy łzawią i pieką, a powieki bolą i są zaczerwienione?

Post autor: admin. med. » 12 sie 2016, o 17:40

Oczy łzawią i pieką, a powieki bolą i są zaczerwienione? Pewnie masz zapalenie spojówek. Nie lekceważ tej dolegliwości, od razu zastosuj właściwe leczenie.
Cienkie przesuwalne błony śluzowe wyścielające powieki i pokrywające powierzchnię gałki ocznej –spojówki – są niezwykle delikatne, dlatego łatwo je podrażnić. W spojówkach znajdują się gruczoły łzowe, śluzowe i tłuszczowe, które produkują wydzieliny składające się na łzy. Nawilżają one powierzchnię oka i pozwalają utrzymać na niej stałe środowisko chemiczne. Obmywają równocześnie oko z zanieczyszczeń i umożliwiają „gładkie” ruchy powiek. Spojówkom szkodzi słońce, morska woda, praca przy komputerze i wielogodzinne siedzenie przed telewizorem. Nie służy im również ślęczenie nad drobnym drukiem, dym papierosowy, silny wiatr, kurz, intensywne zapachy, suche powietrze, chlorowana woda i klimatyzacja. Zapalenie spojówek mogą też wywołać bakterie lub wirusy (wtedy choroba jest zakaźna) i alergeny. Stan zapalny sprawia, że powieki przestają pełnić swoją ochronną funkcję, narażając oko na działanie szkodliwych czynników.

emgie

Re: Oczy łzawią i pieką, a powieki bolą i są zaczerwienione?

Post autor: emgie » 30 sty 2018, o 12:33

Ja mam tak od alergii. Z jednej strony cieszę się, że niedługo wiosna, ale z drugiej jak pomyśle, że znowu wszystko zacznie pylić, a ja będę wyglądać jak królik to mam ochotę zatrzymać zimę na dobre ;) No a tak poważnie to znowu trzeba będzie zrobić zapas leków na alergię i kropli do oczu. W zeszłym sezonie bardzo dobrze sprawdziły mi się hialeye free niebieskie, w tym roku też je chyba kupię.

Marek J
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2019, o 10:45

Re: Oczy łzawią i pieką, a powieki bolą i są zaczerwienione?

Post autor: Marek J » 19 lip 2019, o 15:42

Zdecydowanie mogą być to przyczyny alergii, miałem bardzo podobno problem który wyszedł na normalnej kontroli okulistycznej, którą robie co dwa lata. Zawsze zakrapiałem oczy, a okulistka z [mod] powiedziała, że nie można lekceważyć tego typu spraw.
Też polecam się wybrać! :D

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post