Plastyka powiek

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
admin. med.

Plastyka powiek

Post autor: admin. med. » 14 sie 2016, o 15:55

Wygląd oczu i ich okolicy ma podstawowy wpływ na wyraz całej twarzy. To właśnie oczy informują inne osoby o naszym wieku, zmęczeniu i stanie zdrowia. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technik chirurgicznych oraz szerokiej wiedzy i doświadczeniu chirurgicznemu lekarze Wrocławskiego Centrum Okulistycznego podejmują się operacji plastyki okolicy aparatu ochronnego oka nie tylko ze wskazań estetycznych ale przede wszystkim ze wskazań medycznych.
Wady korygowane technikami chirurgicznymi:

Opadanie powieki górnej - wrodzone i nabyte - Ptosis palpebrae
Wywinięcie brzegu powieki dolnej do środka - Entropion
Wywinięcie brzegu powieki dolnej na zewnątrz - Ectropion
Stan zapalny gruczołu tarczkowego - gradówka - Chalazion
Kępki żółte powiek - Xantelasma
Plastyka powiek - Blepharoplastyka
Skrzydlik - Pterygium
Tłuszczyk
Zwyrodnienie szkliste spojówki
Kaszaki powiek
Cysty spojówki

Opadanie powieki górnej (Ptosis palpebrae) wrodzone lub nabyte może zostać skorygowane za pomocą zabiegu chirurgicznego. Poza aspektem estetycznym, istnieją również wskazania medyczne do zredukowania ilości zwiotczałej tkanki skóry powiek i tłuszczu. Istotą zabiegu jest chirurgiczne wycięcie nadmiaru tkanki o kształcie księżycowatym. Cięcie prowadzone jest w naturalnych fałdach skóry, zszywane delikatnymi szwami i po zagojeniu nie zostawia widocznej blizny.

W przypadku nadmiaru skóry pod oczami, przeprowadzamy również zabieg korygujący powieki dolne. Jest to również zabieg chirurgiczny mający na celu zmniejszenie ilości tkanki powieki dolnej. Delikatne szwy pozwalają na uniknięcie rozległych blizn.
Kwalifikacja do zabiegu

Osoby, które chcą poddać się zabiegowi plastycznemu powiek oka muszą poddać się badaniu kwalifikującemu. Podczas kwalifikacji przeprowadzane jest pełne badanie okulistyczne aby wykluczyć stany chorobowe oczu i powiek.
Przygotowanie i przebieg operacyjny

Pacjent zakwalifikowany do zabiegu musi wykonać badania laboratoryjne:

morfologia krwi
układ krzepnięcia

Z wynikami badań pacjent przybywa w umówionym terminie do Naszego Ośrodka. Pacjent skierowany zostaje do bloku operacyjnego gdzie zostaje ubrany w czepek, fartuch ochronny oraz obuwie ochronne. Pielęgniarka w sali przedoperacyjnej przeprowadza higienę powiek.

W sali operacyjnej pacjent zostaje położony na łóżku operacyjnym, zostają aplikowane krople znieczulające. Okolice oczu zostają dokładnie umyte środkiem dezynfekującym skórę. Zabieg się niebawem zaczyna.

Po zabiegu zaleca się odpoczynek, stosowanie chłodnych okładów z kwasu bornego. Nie zaleca się stosowania okładów zmrożonych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i pacjent po zabiegu wraca do domu. Okres rekonwalescencji to kilka do kilkanastu dni.
Znieczulenie

Zabiegi plastyki powiek oczu przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje kilka ostrzyknięć okolic cięcia na powiece. Po zastosowaniu tego typu znieczulenia zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Ryzyko powikłania

Jak w każdej operacji chirurgicznej istnieje ryzyko niepowodzenia lub powikłania zabiegu. Ryzyko to jest znikome. Najczęściej spotykane powikłania to zakażenie tkanek aparatu ochronnego oka, niedomykalność powieki górnej w przypadku nadmiernego usunięcia zwiotczałej skóry, asymetria.

ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 104
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Plastyka powiek

Post autor: ailana » 9 lut 2017, o 09:08

Osobiście odradzam laser.Niestety ale postanowiłam spróbować czy u mnie bedzie jakieś działanie lasera. Było bardzo kiepskie i prakycznie niewidoczne.

Jesli chodzi o mnie to zdecydowanie lepsze dzialanie przyniosła operacja. Nie trwała długo bo jakieś pól godziny. Spojrzenie o wiele ładniejsze.

drbugs
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2019, o 21:25

Re: Plastyka powiek

Post autor: drbugs » 24 cze 2019, o 22:51

Wydaje mi się, że wycięcie skóry na powiekach miałoby lepsze efekty niż laser.

Jula856
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2019, o 10:09

Re: Plastyka powiek

Post autor: Jula856 » 26 cze 2019, o 12:41

Moja Mama wykonywała subtelną plastykę powieki - uniesienie jej znad lewego oka u dr B. i wygląda bardzo dobrze. Laser w jej przypadku nie zdałby egzaminu, a zabieg okazał się być prosty, szybki i efekty bardzo szybko pozytywnie nas zaskoczyły.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post