Torbiel nerki

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

Torbiel nerki

Post autor: Małgorzata » 7 cze 2017, o 14:01

Panie doktorze prosze o interpretacje wyniku TK nerek,układ moczowy.
Mężczyzna lat 49
Nerki ułozone typowo,przeciętnej wielkości,bez uwapnionych złogów i cech zastoju,uległy prawidłowemu wzmocnieniu kontrastowemu i wydzieliły cieniujący mocz. W górnym biegunie prawej nerki częściowo egzoficzna gładkościenna torbiel śr max 32 mm bez wyrażnych przegród.Uklady k-m nerek i moczowody nieposzerzone.Pęcherz moczowy,gruczoł krokowy i pecherzyki nasienne bez wyrażnej patologii Aorta brzuszna prawidłowej szerokości.patologicznie powiekszonych wezłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej nie stwierdzono.Watroba o obnizonej gęstości ok 45,j.H niepowiększona bez zmian ognislowych.Pecherzyk żółciowy o niezmienionej ścianie bez uwapnionych złogów,drogi żólciowe nieposzerzone.Sledziona ,trzustka i nadnercza niepowiększone,bez zmian ogniskowych.
Prosze powiedziec czy ta torbiel jest niebezpieczna,czy wymaga szybkiej konsulatcji z urologiem? Planowana wizyta u urologa jest wyznacozna na pazdziernik. Mąz nie odczuwa dolegliwości,torbiel została wykryta kilka lat temu w czasie badania usg.
dziękuje za odpowiedz.

dimedicus

Re: Torbiel nerki

Post autor: dimedicus » 7 cze 2017, o 16:38

Taka torbiel to zmiana łagodna,wystarczy obserwować, szczególnie jeśli nie boli,nie jest rosnąca.Wiele ludzi ma taką torbiel,nawet nie wiedząc, zwykle rozpoznanie jest przypadkowe przy usg. Chirurgicznie może być do usunięcia ale powyżej ok 10 cm.Teraz tylko okresowa kontrola za rok a jak nic się nie zmieni to następna za 2 lata.

atms
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2019, o 17:31

Re: Torbiel nerki

Post autor: atms » 8 sty 2019, o 17:39

Też mam taką torbiel i jedyne co zaleca urolog to USG raz na rok. Teoretycznie taka torbiel jest łagodna - w skali Bosniaka numer 1

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post