Nadmierna potliwość

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
Marekk97
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2019, o 02:22

Nadmierna potliwość

Post autor: Marekk97 » 20 lut 2019, o 02:23

Mam 22 lata i odkąd pamiętam zmagam się z bardzo nadmiernym, wręcz nieludzkim poceniem się. Jako przykład do zobrazowania problemy mogę powiedzieć że np podczas czynności takich jak zmywanie naczyń, suszenie głowy, suszenie samego siebie po kąpieli, wyjście na 10min spacer z psem, nawet podczas spania leje się że mnie potem bardziej niż z normalnego człowieka po przebiegnięciu maratonu 500km. (podałem takie przykładowe czynności, tych bardziej 'aktywnych' typu marsz dłużej niż 10min, gra w piłkę/kosza, czy nawet pomoc podczas remontu nawet nie wyliczam bo wyglądam jakbym z basenu wyszedł po 5 minutach..)

Rok temu robiłem podstawowe badania krwi oraz tsh, wszystko było w normie, każdy z wyników mieścił sie w podanym zakresie normy.

Na końcówkę marca mam zapisane USG jamy brzusznej (bo ostatnio mam problemy także z brzuchem, częsty bóle, bardzo częste wypróżnianie się, kłucie) ale to raczej nie ma nic wspólnego bo to tak od kilku miesięcy a pocenie się odkąd pamiętam (całe życie). Przy okazji zapisałem sie także na USG tarczycy.

Do teraz, czyli 22 roku życia jakoś żyłem.. starałem się ograniczać każda aktywność fizyczna jak tylko mogłem, bo nie jest to zbyt komfortowe jak tylko z ciebie się leje po 5 minutach robienia czegokolwiek. W ciepłe dni do szkoły nawet nie mogłem chodzić w samych koszulkach bo po dojściu do szkoły (5-10min drogi) miałem plamy na plecach brzuchu i pod pachami, wszędzie. Niestety przez ograniczanie wszelkich aktywności fizycznych wzrosła także waga. Ogólnie moje życie to piekło, nie będę dużo pisał.

Teraz po skończeniu szkoły, przydałoby się pójść do pracy, czego sobie nie wyobrażam w jakiejkolwiek pracy, aby po samym dojściu do niej byc spoconym jak świniak. Kocham aktywność fizyczna, zawsze grywałem w piłkę, kosza, jeździłem na rowerze tylko przeważnie sam.. z wiadomych przyczyn..

Jeżeli na USG tarczycy nic nie wykryje, dodatkowo zrobię nowe badania tsh ft3/4, jeżeli wszystko będzie ok i nie będę wiedział co robić to nie wyobrażam sobie mojego życia dalej..

I tu moje pytanie, z czym jeszcze może być związana nieludzka nadpotliwość? Do tego dochodzi m.in. także ciągle uczucie zmęczenia, niewyspania, drżenie mięśni, problemy z koncentracją (mogą to być objawy depresji wywołanej moim życiem)
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post