Zaburzenia erekcji u młodego chłopaka

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
pestor
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 8 lis 2019, o 07:55

Zaburzenia erekcji u młodego chłopaka

Post autor: pestor » 8 lis 2019, o 07:56

Mam problem z osiągnieciem wzwodu :( I nie ma tutaj znaczenia czy się masturbuję czy normlany seks.Czy to nie jest nienormalne?
Mam 19 lat Jak to można wyleczyć?

rozan
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2019, o 14:31

Re: Zaburzenia erekcji u młodego chłopaka

Post autor: rozan » 8 lis 2019, o 09:42

Niezdolność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu dotyczy w Polsce około 3 milionów mężczyzn. Jednak zaledwie 15 proc. z nich poszukuje pomocy u specjalisty. Tymczasem problemy takie mogą być symptomem wielu chorób, które należy leczyć. Współczesna medycyna radzi sobie skutecznie z zaburzeniami erekcji. Jest to istotne nie tylko dla utrzymania dobrych relacji w związku. Badania udowadniają, że aktywność seksualna zmniejsza ryzyko raka prostaty.
WZWÓD MIERNIKIEM ZDROWIA
– Najczęstszą przyczyną występowania zaburzeń erekcji w grupie wiekowej nastolatków i młodych mężczyzn są problemy psychologiczne, w dużej mierze związane z kompleksami, brakiem doświadczenia lub obawą przed niechcianą ciążą partnerki. U mężczyzn w średnim wieku głównymi czynnikami są stres, przepracowanie, a także problemy w relacjach osobistych. Mogą je też wywoływać miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. U około 50 proc. mężczyzn po 40 roku życia zaburzenia erekcji związane są z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi – wyjaśnia angiolog dr Zbigniew Klimczak. Dlatego problemów ze wzwodem nie powinno się traktować jako schorzenia, ale jak objaw.
– Zaburzenia erekcji mogą zwiastować m.in. chorobę niedokrwienną serca nawet osiem lat przed jej ujawnieniem się. Pamiętajmy, że naczynia krwionośne prącia podobnie jak wszystkie inne przy miażdżycy stają się mniej drożne. Dlatego krew nie jest w stanie wypełnić ciał jamistych członka tak, by osiągnąć satysfakcjonującą erekcję – tłumaczy urolog dr Stefan W. Czarniecki z HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty, działającego przy współpracy z Szpitalem Medicover. Dodaje, że również nieleczone choroby urologiczne, takie jak: łagodny rozrost stercza, stany zapalne gruczołu krokowego czy nawracające zakażenia towarzyszące kamicy układu moczowego mogą mieć niekorzystny wpływ na jakość życia płciowego mężczyzny. – Wszystkie te choroby można zdiagnozować w trakcie rutynowej kontroli urologicznej, a ich leczenie jest relatywnie proste – podkreśla.
EREKCJA NA TRENINGU
Zdaniem dr. Czarnieckiego, pierwszym krokiem przy zaburzeniach erekcji powinno być rzucenie palenia, zadbanie o zdrową, zróżnicowaną, bogatą w antyoksydanty dietę oraz zwiększenie aktywności fizycznej. I nie chodzi tu o spacer, tylko przynajmniej trzy razy w tygodniu trwający nawet pół godziny trening. Może to być jazda na rowerze, pływanie, bieganie, tenis, itp. – Aktywność fizyczna zdecydowanie wpływa na jakość wzwodu – podkreśla. Dodaje, że należy też zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać stężenie cukru i cholesterolu we krwi. Jeśli wyniki będą nieprawidłowe, należy w pierwszej kolejności zmodyfikować dietę, a dopiero potem wdrożyć leczenie.
– Nie należy zwlekać. Jeśli zaburzenia mają charakter psychologiczny, czasem tylko posiadanie tabletki pomagającej osiągnąć wzwód rozwiązuje problem – mówi. Natomiast po 45 lub 50 roku życia (zależnie od tego, czy w rodzinie występował rak prostaty) trzeba odwiedzać gabinet urologa regularnie w celu wczesnego wykrycia tej choroby. – Marzy mi się, żeby w Polsce mężczyźni chodzili do urologa systematycznie i traktowali tego specjalistę, jak swojego lekarza pierwszego kontaktu, podobnie tak, jak panie ufają swoim ginekologom – mówi dr Czarniecki.
LECZENIE NA MIARĘ POTRZEB
W Polsce dostępnych jest kilka leków na zaburzenia erekcji, które odpowiadają na różne potrzeby mężczyzn. Niektóre bierze się bezpośrednio przed stosunkiem. Są też takie, które umożliwiają odbycie go w ciągu 36 godzin od czasu zażycia leku. – Innym sposobem leczenia jest tzw. fala uderzeniowa (LSWT – linear shock wave therapy). Powoduje ona wytwarzanie czynników, które inicjują między innymi rozwój nowych naczyń krwionośnych w prąciu. Zabieg trzeba powtórzyć co najmniej cztery razy. Koszt terapii to 4 tys. zł. Jest to metoda nieinwazyjna, przynosząca pozytywne efekty u około 70 proc. pacjentów – informuje dr Czarniecki. Kolejną możliwą terapią są zastrzyki do ciał jamistych, które robi się w prącie bezpośrednio przed stosunkiem.
– Niestety są bolesne i chyba mało romantyczne. Z czasem też powodują zwłóknienia w miejscu wkłucia. Takie zmiany pojawiają się zwykle po dwóch latach – mówi. Są jednak mężczyźni, którzy mają na tyle zniszczone naczynia krwionośne, że te metody na nich nie działają. Dotyczy to też panów po urazach kręgosłupa, korzystających z wózków inwalidzkich. Jest również grupa pacjentów, u której nie udaje się znaleźć przyczyn zaburzeń erekcji, a farmakoterapia nie przynosi efektów. Wtedy pomocne okazuje się specjalne urządzenie, które pozwala na natychmiastowe osiągnięcie wzwodu na dowolny czas.
EREKCJA NA ZAWOŁANIE
Urządzenie składa się z trzech części. Pierwsza to zbiorniczek ze 150 ml rozpuszczonej soli fizjologicznej. Wszczepia się go w okolicy prawego podbrzusza. Druga część to malutka pompka, która zostaje schowana pod skórą moszny. Trzecia natomiast to dwa cylindry wszczepiane w ciała jamiste penisa. Wszystkie elementy są ze sobą połączone. Wystarczy kilka razy nacisnąć skórę moszny, gdzie ukryta jest pompka, aby osiągnąć satysfakcjonujący wzwód. Pozwala on przeżywać orgazmy z normalnym wytryskiem. Erekcja trwa, dopóki nie nastąpi zwolnienie mechanizmu pompki. Taki implant po wszczepieniu jest zupełnie niewidoczny. – Miałem pacjenta, który, aby ratować małżeństwo, wszczepił sobie implant. Jego żona dowiedziała się o tym przypadkiem dopiero po dwóch latach – opowiada dr Stefan Czarniecki.
BEZ REFUNDACJI
Wszczepienie implantu następuje podczas zabiegu chirurgicznego, w znieczuleniu ogólnym. Operacja trwa około dwóch godzin. Całe urządzenie wprowadza się przez pojedyncze cięcie na skórze moszny, które po zagojeniu jest zupełnie niewidoczne. Pacjent pozostaje 4 – 5 dni w szpitalu, gdzie lekarze monitorują proces gojenia. Po około sześciu tygodniach może rozpocząć regularne współżycie seksualne. Wszczepienie takiego implantu kosztuje około 50 tys. zł. Niestety NFZ nie refunduje tej procedury. Z tego powodu w Polsce robi się niewiele tych zabiegów. Nawet wielu lekarzy nie wie, że taka metoda jest u nas dostępna. Tymczasem w Wielkiej Brytanii czy Francji są ośrodki, w których wszczepia się rocznie kilkaset implantów.

ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 107
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Zaburzenia erekcji u młodego chłopaka

Post autor: ailana » 11 lis 2019, o 07:20

No coż. Warto byłoby się zastanowić jaki jest powód tego typu zaburzeń erekcji Bo może ich być wiele:
problemy hormonalne ( zrób sobie badania na hormony plus podstawową morfologię)
stres
porno
psychika ( może się nastawiasz,że penis nie stanie i dlatego penis nie staje).
Mój facet miał taki problem jak miał sesję i nie był w stanie się na niczym skupic. Pomogly tabletki. Brał je kilka miesięcy i problemy z erekcja się skończyły. Oczywiście tabletki bez recepty.

pestor
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 8 lis 2019, o 07:55

Re: Zaburzenia erekcji u młodego chłopaka

Post autor: pestor » 11 lis 2019, o 07:49

Napiszesz może jakie tabletki brał Twój facet?Na razie kryję się przed swoją dziewczyna ( po prostu nie dążę do stosunku) ale dłużej tak nie możę. Na poczatku bardzo się tego wstydziłem bo wydawało mi się to nienormalne, żeby w tym wieku ale widzę na tym forum jak sobie czytam tematy że nie tylko ja tak mam.

ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 107
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Zaburzenia erekcji u młodego chłopaka

Post autor: ailana » 12 lis 2019, o 06:44

Penis Complete brał. Nie wiem ile opakowań wziął ale na pewno z 3-4. Tabletki zamawiał bez recepty przez internet. NIe wiem czy są w aptekach czy nie ale podejrzewam,że do apteki stacjonarnie to na pewno by się po takie tabletki nie wybrał ;) Dodam,że wcześniej mał nieudany epizod z innymi tabletkami. Mianowicie z olimpem. Kupił bo niby takie rozreklamowane ale działanie kiepskie. Potem dopiero w sieci ( na innym forum-medycznym) doczytał aby sobie kupić właśnie penis complete.

pestor
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 8 lis 2019, o 07:55

Re: Zaburzenia erekcji u młodego chłopaka

Post autor: pestor » 13 lis 2019, o 07:31

Dziękuję bardzo za odpowiedź Zastanowię się czy nie zamówić sobie opakowania. Jednak martwi mnie jedno Czy nie mają działania niepożądanego i czy nie mozńa się od nich uzależnić?

amir
Użytkownicy
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2016, o 05:48

Re: Zaburzenia erekcji u młodego chłopaka

Post autor: amir » 14 lis 2019, o 09:05

Brałem penis complete. Całkowicie ziołowe, nie uzależnisz się na pewno. Czy maja jakieś efekty niepożądane. No cóż. Zależy jak o tym myśleć. W pierwszym miesiącu bywały erekcje w niespodziewanych momentach ale to mija :P Ja tam cieszyłem się,że penis znowu staje

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post