Badanie USG a brzuch

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Konrad123
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2020, o 19:09

Badanie USG a brzuch

Post autor: Konrad123 » 7 sty 2020, o 20:59

Witam,

W ostatnim czasie byłem na prywatnym USG układu moczowego u radiologa ( . Jednak zanim radiolog zaczął badań układ moczowy kazał zdjąć koszulkę i w centralnej części brzucha pod klatką piersiową oglądał punktowo z lewej i prawej strony łącznie 2-3 lub 4 miejsca i dopiero wtedy przeszedł do badania pęcherza. Podczas badania brzucha nie robił zdjęć . Pytanie moje jest takie czy lekarz oglądał coś co mogło mieć związek z pęcherzem moczowym czy mógł poprostu sam z siebie oglądać inne narządy ? Jeżeli tak to co go mogło interesować ? Dodam że wszystko było ok . Banalne pytanie ale dosyć mocno mnie nurtuje, niestety nie pomyślałem wtedy go zapytać . Z góry dziękuję za odpowiedź. Przepraszam jeżeli pytanie umieściłem w złym dziale .

Antoniusz
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2019, o 08:16

Re: Badanie USG a brzuch

Post autor: Antoniusz » 23 sty 2020, o 07:44

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej wykonując to badanie USG sprawdzał jak wyglądają nerki, co jak wiemy jest bezpośrednio związane z pęcherzem moczowym. Ja też tak miałem, jest to raczej normalne. W razie czego polecam klinikę [mod] w trójmieście, gdzie są naprawdę dobrzy specjaliści z radiologii. Bez obaw i miłego dnia

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post