Konsultacja psychiatryczna

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Ania96
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2020, o 17:52

Konsultacja psychiatryczna

Post autor: Ania96 » 28 cze 2020, o 18:10

Witam!
Jestem studentką, mam 23 lata. Około rok temu udałam się na konsultację psychiatryczną, gdyż miałam problemy ze snem i ogólnie złe samopoczucie od pewnego czasu i chciałam się skonsultować ze specjalistą.
Lekarz stwierdził, że mam objawy depresyjno-lękowe i zapisał mi leki na receptę. Po wizycie zakupiłam leki w aptece. Jednak po przeczytaniu ulotki, gdzie było wymienionych bardzo wiele poważnych skutków ubocznych, stwierdziłam że nie podejmę się leczenia tym bardziej, że według mnie mój stan nie był na tyle poważny, by te leki zażywać. W ciągu dwóch miesięcy od wizyty, mój stan się samoistnie poprawił i wszystko wróciło do normy, przypuszczam że był to stres związany z nauką. Minął już rok, a ja nadal czuje się dobrze i nic mi nie dolega. Chciałam się zapytać, czy w związku z tym, że byłam na jednej wizycie u psychiatry, gdzie przepisano mi leki, lecz nigdy ich nie zażywałam, mogę mieć jakieś problemy lub pewnego rodzaju "wątpliwości", jeżeli chodzi o pracę?
Czy ta jedna wizyta, może być przeszkodą w podjęciu pewnego rodzaju zawodów, jak na przykład zawód nauczyciela,, czy zawód lekarza?
Czy w przypadku pytań na rozmowach o pracę o to, czy cierpię na jakieś schorzenia psychiczne lub czy w przeszłości leczyłam się psychiatrycznie, ta jednorazowa wizyta i cała ta sytuacja, która jest wynikiem mojej nadgorliwości, będzie się do tego zaliczała? Czy po prostu jest to traktowane jako "zwykła" wizyta lekarska i nie stwarza to żadnego problemu, ani innych podobnych "wątpliwości"?
Bardzo proszę o rzetelną i szczegółową odpowiedź...
Pozdrawiam Ania.

CentrumSynergiaCH
Użytkownicy
Posty: 113
Rejestracja: 5 mar 2018, o 22:14

Re: Konsultacja psychiatryczna

Post autor: CentrumSynergiaCH » 30 cze 2020, o 22:07

Witam, nie będzie miała Pani żadnych problemów w związku z tą wizytą. Przecież obowiązuje RODO, nikt oprócz Pani oraz osób które Pani upoważni, nie ma wgląd w Pani dokumentacje medyczną. pozdrawiam

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post