Strona 1 z 1

MR Krgoslupa operacja czy leczenie

: 11 kwie 2016, o 21:24
autor: Ewelina1980
Prosze o pomoc w odczytaniu mr kregoslupa c5-c6 wypuklina podwiezadlowazwezajaca swiatlokanalu kregowedo oraz modelujaca worek oponowy i rdzen L5_S1 centralno boczna obustronna wypuklina podwiezadlowa zwezajaca swiatlo kanalu kregowego i otworow miedzykregowych obnizenie krazka miedzykregowego wraz z kregozmykiem i katowym ustawieniem trzonow powoduje zwezenie swiatla obu otworow miedzy kregowych z mozliwym obustronnym konfliktem korzeniowym oslabienie sygnalu krazka miedzykregowego torbiele okolokorzeniowe na poziomie s2 i s3 obustronne rdzen kregowy w przedstawionym odcinku bez widocznych zmian ogniskowych zniesienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej. Boczne skrzywienie kregoslupa z rotacja kregow prawie poziome stawienie kosci krzyzowej kregozmyk L5 S1
prosze o wyjasnienie bo nic z tego nie rozumiem czy wystarcza mi ćwiczenia czy to pozostaje operacja jak mam to rozumieć ?
z gory dziekuje


Zgłoś post

Re: MR Krgoslupa operacja czy leczenie

: 13 kwie 2016, o 09:15
autor: irenist
Są widoczne zmiany w obu odcinkach kręgosłupa, jednakże na chwilę obecną nie należy myśleć o operacji. Trzeba wdrożyć intensywną rehabilitację pod okiem dobrego fizjoterapeuty. W odcinku szyjnym krążek międzykręgowy faktycznie wysuwa się ze ze swojego miejsca, jednak jeżeli nie ma ucisku a rdzeń kręgowy to można starać się ratować sytuację za pomocą rehabilitacji ruchowej.
Nie ma w opisie jak dalece posunięty jest kręgozmyk, jeżeli nie jest on duży to odpowiednio prowadzona rehabilitacja również może pomóc.