Wynik tarczycy

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
Styks
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 15:00

Wynik tarczycy

Post autor: Styks »

Witam

Po badaniu USG tarczycy wyszło mi, że jest nieco niejednorodna.
PP 33 x 23 x 13
LP 33 x 13 x 8

Czy te wyniki są dużym odchyleniem od normy? Na wizycie nie o wszystko się odpytałem i teraz mam problem. Leków na razie nie biorę bo FT3 i FT4 mam w normie, zaś tylko podwyższone TSH. I co dziwne mam objawy nadczynności i niedoczynności. Mam wykonać ponowne badanie za 3 miesiące jak nie będzie poprawy wówczas dostanę leki, rozumiem, że to dobra koncepcja lekarza? ;)
Meneus

Re: Wynik tarczycy

Post autor: Meneus »

Są to znaczne niskie rozmiary ale nie tu jest problem.Ważne czy hormony pracują prawidłowo. Wyniki hormonalne wzrost TSH ( tzn ile?) a w normie fT3 i fT4 wskazuje na subkliniczną niedoczynność. Nie każdy taki stan subklinicznej niedoczynności wymaga leczenia. Można poobserwować i za kilka miesięcy wykonać badanie kontrolne.
Styks
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 15:00

Re: Wynik tarczycy

Post autor: Styks »

TSH 5,281
FT3 6,03
FT4 11,07

Za 3 miesiące razem z tymi powyżej mam dorobić jeszcze anty TPO i TG

Objawy które mam i łączą się z nadczynnością i niedoczynnością to przy nadczynności(drażliwość, kołatanie serca, szybka przemiana materii, pieczeniu oczu rano, swędzenie skóry szczególnie głowy) i niedoczynności( uczucie zimna, zmęczenie, senność, sucha skóra, bladość, chrypka, osłabienie koncentracji, kula w gardle już od przebudzenia).

Mam jeszcze helicobacter, refluks i jelito drażliwe(tu stwierdzony tylko w wywiadzie) jutro mam wizytę u gastro. Wiem, że część tych objawów tarczycowych może się pokrywać z tymi żołądkowymi. Mam nadzieję, że po gastroskopii już dostanę leki i pewne problemy miną a zostaną tylko te 100% od tarczycy.
dimedicus

Re: Wynik tarczycy

Post autor: dimedicus »

Bardzo często są to połączone oddziaływania tarczyca i problemy gastryczne. Prawidłowo wskazane wykonać dodatkowo badania TPO i TG.
Jak będą wyniki proszę się odezwać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post