wyniki bronchoskopi

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
marta77
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:30

wyniki bronchoskopi

Post autor: marta77 »

Witam u mojego taty wykryto guz pluca prawego ,wrosniety do oskrzeli o wielkosci 8x9,mial zrobiona bronchoskopie ,oto wynik-1-2 masy martwicze,rozproszone komorki raka niedrobnokomorkowego plaskonablonkowego,po odebraniu wyniku ze szpitala na P..... zostal ojciec skierowany od razy do centrum onkologi,niestety nikt z lekarzy nie raczyl nam objasnic winikow badania ,ewentualnie rokowan i dalszego leczenia.Prosze o wyjasnienie tego opisu i oszacowaniu dalszych rokowan,pozdrawiam
dimedicus

Re: wyniki bronchoskopi

Post autor: dimedicus »

Wykryto w badaniach raka niedrobnokomórkowego płaskonabłonkowego. Więc zachodzi konieczność przeprowadzenia dokładnych badań dla oceny stopnia zaawansowania i kwalifikacji. Nie wiemy praktycznie niewiele tyle że jest, ważne jest umiejscowienie,, ważna jest ocena czy są rozsiewy przerzutów i gdzie.
W zależności od tej wiedzy wdroży się odpowiednie leczenie i może to byc operacyjne,podanie chemio- czy radioterapii lub leczenie łączone, 2 lub 3 rodzaje połączone.
Więc w zależności od stopnia kwalifikacji okres przeżycia 5-letni może się wahać w od 1%(w najgorszym razie) do 70% (w najlepszym razie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post