Zang Fu Systemy Narządów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Zang Fu Systemy Narządów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Post autor: Asystentka »

Przełomowa publikacja – pierwszy podręcznik fizjologii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na poziomie średniozaawansowanym autorstwa wybitnego znawcy tematu, wieloletniego praktyka i wykładowcy – Jeremiego Rossa. Książka napisana w przystępny sposób i opatrzona wieloma diagramami, ułatwiającymi zrozumienie tematu. Po raz pierwszy ukazała się w języku angielskim w 1984 roku i od tego czasu stała się podstawowym podręcznikiem wprowadzającym lekarzy, terapeutów i studentów z Zachodu w tajniki chińskiej sztuki leczniczej – odtąd jest regularnie wznawiana i doczekała się już kilkunastu wydań. Przedstawia TMCh jako logiczny system medycyny, oferujący skuteczne metody diagnozy i terapii, poparty ponad tysiącletnią praktyką i doświadczeniem wielu pokoleń.
Podręcznik Jeremiego Rossa dostarcza wiadomości na temat podstaw TMCh, czyli teorii Narządów Pełnych i Pustych (Zang i Fu), dokładnie omawia funkcje poszczególnych Narządów, ich zaburzenia oraz wzajemne relacje. Ukazuje różnice występujące pomiędzy chińskim i zachodnim sposobem myślenia oraz wprowadza podstawowe kategorie i pojęcia stosowane w TMCh, niezbędne do swobodnego poruszania się w obrębie jej struktury. W ostatniej części podręcznika przytoczono omówienie diagnozy i terapii ośmiu przypadków klinicznych, dzięki czemu czytelnik uzyskuje wgląd w praktyczne zastosowanie przedstawionych wcześniej teorii.
Książka przeznaczona w zamyśle jako podręcznik dla lekarzy i terapeutów, zajmujących się różnymi dziedzinami TMCh, od akupunktury przez dietetykę i ziołolecznictwo – stanowi wspaniałe źródło wiedzy dla każdej osoby, pragnącej pogłębić swoją znajomość tego znakomitego systemu medycyny.
Załączniki
zang-fu.jpg
zang-fu.jpg (1.77 KiB) Przejrzano 234 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post