Zapalenie pęcherza - przyczyny, objawy i leczenie

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
admin. med.

Zapalenie pęcherza - przyczyny, objawy i leczenie

Post autor: admin. med. »

Zapalenie pęcherza spotyka bardzo często ludzi w różnym wieku i związane jest z nieprzyjemnym pieczeniem i ciągłą potrzebą korzystania z toalety. Tak, mowa o zapaleniu pęcherza. Jak się przed nim chronić, a gdy już nas złapie, jak je rozpoznać oraz się leczyć?

Zapalenie pęcherza - profilaktyka

Przede wszystkim profilaktyka - chcąc uniknąć zapalenia pęcherza unikajmy wszelkich możliwości jego przeziębienia. Zrezygnujmy z noszenia bardzo krótkich kurtek, nawet jeśli są modne. Zimą ubierajmy się cieplej, nie przeziębiajmy siebie ani pęcherza. Nie należy również siadać na wyziębionym betonie czy na lodowatych ławkach na mrozie. Czasem lepiej zrezygnować z jakiegoś spotkania niż potem spędzić długi czas na leczeniu. Kobiety niech zamiast pończoch zaczną nosić na zimnie rajstopy. Mężczyźni mogą wkładać kalesony.

Zapalenie pęcherza - objawy

Jeśli jednak zapalenie pęcherza nas dopadnie bardzo łatwo je rozpoznamy - nasza częstotliwość udawania się do toalety wielokrotnie się zwiększy, mimo że nie będziemy odczuwać pełności pęcherza. Mogą pojawić się nieprzyjemne objawy przy oddawaniu moczu, takie jak ból, swędzenie, pieczenie. Są to podstawowe objawy zapalenia pęcherza.

Zapalenie pęcherza - leczenie

Nie leczmy się sami - udajmy się do lekarza niezwłocznie, ponieważ nieleczone zapalenie pęcherza może prowadzić do niewyobrażalnie okropnych powikłań! Pomyślmy więc o sobie, nie wstydźmy się - choroba jak każda inna - i skontaktujmy się z lekarzem. On nam na pewno przepisze odpowiednie leki. Możemy też w domu pomagać sobie pijąc różne herbatki ziołowe i ubierając się jeszcze cieplej. Unikajmy wychładzania chorego pęcherza, żeby nie skomplikować sprawy.

Na przyszłość z kolei nauczmy się o siebie dbać. Nie warto po raz kolejny cierpieć. I pamiętajmy - najpierw zapobiegać, potem leczyć. Zapalenie pęcherza nie jest niczym przyjemnym - wręcz przeciwnie. Powoduje ból, nieprzyjemne doznania. Przeszkadza w życiu, bowiem co chwilę człowiek musi poszukiwać toalety, zamiast skupić się na nauce czy pracy. Utrudnia, dokucza. Jeśli jednak to się stanie, że zapomnimy o siebie zadbać, niezwłocznie skorzystajmy z pomocy lekarza. Trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze. Zawsze i wszędzie! Samodzielne leczenie może zaszkodzić, nie należy ignorować tak niebezpiecznej choroby. A zadaniem lekarza jest nam pomóc.

źródło:megapedia.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post