Zyrtec USB na alergie

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Zyrtec USB na alergie

Post autor: admin. med. »

ZYRTEC UCB jest to lek przeciwhistaminowy, silny i selektywny antagonista obwodowego receptora histaminowego H1. Wywiera silne i długotrwałe działanie.

Działanie
Hamuje zależną od histaminy wczesną fazę reakcji alergicznej, zmniejsza migrację komórek reakcji zapalnej, m.in. granulocytów kwasochłonnych, oraz zmniejsza uwalnianie mediatorów, związanych z późną fazą odpowiedzi alergicznej. Cetyryzyna jest dobrze wchłaniana z przewodu pokarmowego; pokarm przedłuża wchłanianie, ale nie wpływa na biodostępność leku. Wiąże się w około 93% z białkami osocza. Jest w niewielkim stopniu metabolizowana w wątrobie i wydalana głównie w postaci niezmienionej z moczem. T0,5 we krwi wynosi u dorosłych około 10 h, u dzieci - 5-6 h.

Wskazania
Leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie
Doustnie.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 mg raz na dobę. W niewydolności nerek przy klirensie kreatyniny 30-49 ml/min podaje się 5 mg raz na dobę; <30 ml/min – 5 mg co 48 h.
Dzieci 4-6 lat: 5 mg raz na dobę; 6-12 lat: 10 mg raz na dobę lub 5 mg 2 razy na dobę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post