Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa krzyżowego

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Giezeta
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2015, o 06:28

Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa krzyżowego

Post autor: Giezeta »

Moja sąsiadka, lat 69, dość otyła, ma problemy z kręgosłupem krzyżowym. Cierpi na bóle przy prostowaniu się z pochylenia, często chodzi nieco przygarbiona na skutek bólu. Prześwietlenie wykazało chorobę zwyrodnieniową.
Obecnie ma zleconą rehabilitację: masaż, jakieś mrowienie (nie bardzo potrafiła to określić - mówiła że coś jak akupunktura?) i jonoforeza z ketanolu.
Znalazłam w Internecie lek o nazwie GELENK FIT produkcji Szwajcarskiej. Lek jest bardzo drogi a zalecane jest branie go przez conajmniej 3 miesiące. Czy branie tego leku może być skuteczne i czy sąsiadka może go brać w trakcie zleconej rehabilitacji? Czy może mieć jakieś działania uboczne?
Myślę, ze jeśli lek jest skuteczny to warto wydać na niego pieniądze.
Więc czy warto?
dimedicus

Re: Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa krzyżowego

Post autor: dimedicus »

Fakt jest stosunkowo drogim preparatem.Jednak połączenie glukozaminy z chondroityną,daje dobre efekty w postaci zmniejszenia bólu,zmniejszenie oddziaływania na mikrourazy,przez wiązanie wody ułatwia regenerację tkanki.Dobrze się wchłania i jest zalecany przez lekarzy jako leczenie w bólach kręgosłupa.Nie ma przeciwwskazań do stosowania łącznie z innymi lekami i zaleconymi zabiegami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post