Silne bóle głowy wymagające hospitalizacji najbardziej dokuczają 44-letniej mieszkance Podkarpacia. Statystycznie. Najmniej odczuwają je mieszkańcy Pomorza - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
W ciągu roku ponad 35 tys. pacjentów trafia do szpitali z bólem głowy. To aż ok. 10% wszystkich hospitalizacji dotyczących 30 głównych schorzeń Polaków, jakie resort zdrowia wziął pod lupę, tworząc mapę potrzeb zdrowotnych.
W 4 województwach ciągnących się z południowego wschodu na północny zachód - od Podkarpacia do Wielkopolski - wskaźniki są najwyższe. Z kolei cały pas zachodni od Dolnego Śląska do Pomorskiego może pochwalić się najmniejszą liczbą pacjentów leczonych z powodu bólu głowy.
Ekspertów zastanawiają różnice między województwami. Paradoksalnie nie widać, żeby wpływ miała na to pogoda czy zanieczyszczenia powietrza.
"DGP" podkreśla, że liczba hospitalizacji nie oddaje skali zjawiska, jakim jest ból głowy. Z danych WHO wynika, że migrena dotyka ok. 11% populacji, co oznacza, że z tego powodu może cierpieć 4 mln Polaków. Wielu z nich nie zgłasza się nawet do lekarza, kurując się na własną rękę.
Czy wszędzie boli głowa jednakowo?
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post
-
-
Boli cię głowa, ucho lub skroń? To może być efekt Godona
autor: Asystentka » » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 1081 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
-
-
-
Czy wszędzie w Polsce pacjenci mają równe szanse na leczenie
autor: Asystentka » » w Smutno i śmieszne, w służbie zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 1101 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
-
-
-
Anatomia funkcjonalna stawów. Tom 3. Kręgosłup, miednica, głowa
autor: admin. med. » » w Wydawnictwa medyczne - 0 Odpowiedzi
- 1116 Odsłony
-
Ostatni post autor: admin. med.
-
-
-
Ekspert: alergicy mogą się odchudzać ale "z głową"
autor: Asystentka » » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 575 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
-