O zarzutach wobec prokuratorów, że mogą być wmieszani w nielegalny wywóz leków, był informowany ówczesny prokurator generalny Andrzej Seremet. Ale nic z tą wiedzą nie zrobił - informują TOK FM i DGP.
W nielegalny wywóz leków zamieszani są nie tylko aptekarze, lecz także śledczy. Tak wynika z ustaleń głównego inspektora farmaceutycznego i jednej z prokuratur regionalnych.
GIF zarzucał prokuraturze wiele zaniedbań i zbyt powierzchowne potraktowanie sprawy. Chodziło m.in. o podzielenie spraw dotyczących poszczególnych aptek na konkretne jednostki prokuratury. To zdaniem inspektorów uniemożliwiło pokazanie sieci powiązań między podmiotami działającymi na rynku. Nie widać było także skali zjawiska.
W efekcie sprawy były umarzane. GIF zarzucał prokuraturze, że jego pracownicy spotykali się z szykanowaniem ze strony organów ścigania.
Z dokumentów, do których dotarły TOK FM i 'DGP' wynika, że Andrzej Seremet zapoznał się z zarzutami, ale w odpowiedzi pisze, że się z nimi nie zgadza. Jego zdaniem prokuratura działała zgodnie z procedurami i na podstawie obowiązującego prawa.
Ówczesny prokurator generalny uznał, że nie ma powodów, by twierdzić, że powstała zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodzą byli i obecni prokuratorzy i radzi inspektorowi:
– Jeśli główny inspektor farmaceutyczny w związku ze swoją działalnością uzyskał takie dane, winien zgodnie z artykułem 304 kodeksu postępowania karnego złożyć w tym zakresie stosowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
W nielegalny wywóz leków zamieszani nie tylko aptekarze
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post
-
-
Zmiany w przepisach ograniczą nielegalny wywóz leków
autor: Asystentka » » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 983 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
-