Witam mój tata miał robione TK klatki piersiowej bez i z kontrastem oto wyniki:
W segm. 4 płuca prawego widoczny nie uwapniony guzek wielk. 7 mm. Uwapniony guzek wielk. 3 mm widoczny jest w segm. 2 płuca prawego w okolicy szczeliny skośnej. Skape zmiany rozdemowe wszczycie prawego płuca. Drobne zmiany bliznowate w segmentach 5 obu płuc. Niepowiększone węzły chłonne w prawej wnece o śr do 7mm. Poza tym Miąższ płucny o prawidłowej powietrzności, bez zmian ogniskowych. Obraz TK tchawicy i oskrzeli głównych prawidłowy. Nie stwierdza się obecności powiększonych węzłów chłonnych w śródpiersiu. Hipodensyjna zmiana ogniskowa w prawy placie tarczycy wielk. 10mm - obraz niespecyficzny. Hipodensyjna zmiana ogniskowa w prawej nerce wielk 16 mm-obraz nie specyficzny - wskazane USG. Wnioski: niespecyficzny guzek segm 4 płuca prawego- wskazane badanie kontrolne za 3 miesiace.
Niepokoją mnie te guzy, co to znaczy uwapnione, nie uwapnione? Czy to jakis początek raka? Martwię się o tatę, wizyte u lekarza ma 1 marca, prosiłabym o jakies wstepne informacje bo umre ze strachu. Dodatkowo tata miał robioną biopsje guzka na tarczycy w którek wyniku pisze:
Rozpoznanie Histopatologiczne płat prawy: zmiana w centralnej częsci płata normoechogeniczna, niejednorodna o wym 17X16 mm. W rozmazach : rozproszone i w płatach tyreocyty, koloid. Obraz odpowiada rozpoznaniu: struma nodosa.
Będe bardzo wdzeczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
Wyniki badan TK proszę o interpretacje
-
monika2468
- Użytkownicy
- Posty: 20
- Rejestracja: 20 lut 2016, o 06:55
-
dimedicus
Re: Wyniki badan TK proszę o interpretacje
Jeśli chodzi o tarczyce to występuje zwyrodnienie gruczołu tarczowego.Nie jest to groźne ale czy wyciąć to już musi zdecydować lek prowadzący.Nie znam całego stanu chorobowego, w każdym razie to nic nowotworowego
Płuca.
badanie wskazuje na zmiany zapalne i przebyte zapalenia płuc.Będzie konieczna kontrola i wówczas będzie wiadomo czy coś się zmienia i co dalej robić
Nerka
wystarczy okresowa kontrola
Płuca.
badanie wskazuje na zmiany zapalne i przebyte zapalenia płuc.Będzie konieczna kontrola i wówczas będzie wiadomo czy coś się zmienia i co dalej robić
Nerka
wystarczy okresowa kontrola
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post