[Film] Nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego. Bole głowy i karku

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
admin. med.

[Film] Nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego. Bole głowy i karku

Post autor: admin. med. »

Nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego. Bóle głowy i karku
Wysunięcie głowy do przodu jest jedną z typowych dla współczesnego społeczeństwa wad postawy. Wywołane jest ono siedzącym trybem życia jaki wykształciła nasza cywilizacja.

Osoby z nieprawidłowo ułożonym odcinkiem szyjnym kręgosłupa często cierpią na chroniczne bóle karku i głowy wywołane nadmiernym spięciem mięśni czworobocznych oraz mięśni dźwigaczy łopatek.
Leczenie doraźne polega na wykonaniu zabiegu terapii manualnej opartego o terapię punktów spustowych i postizometryczną relaksację mięśni.

W przypadku gdy pacjent jest zdecydowany na całkowite usunięcie bóli karku i głowy leczenie polega na przywróceniu prawidłowego ułożenia odcinka szyjnego kręgosłupa. Kinezyterapia może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wszystko zależy od tego jak silnie codziennie wykonywane czynności rzutują na powstawanie wady postawy. Bywa, że wyleczenie wady postawy jest niemożliwe bez zmiany codziennych nawyków pacjenta, lub całkowitego przeorganizowania stanowiska pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post