Tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowych w zwarciu i rozwarciu wykazała że mam zwężoną prawą szparę stawową, mowa też o jakichś geodach na poziomie szczytu i stoku przedniego.
Diagnosta-radiolog stwierdził też po lewej stronie nierówny zarys guzka stawowego z obecnością drobnych geod. Dodatkowo stwierdzono polip średnicy 5mm w zatoce szczękowej lewej.
Chciałbym dowiedzieć się do jakiego specjalisty/ów pójść aby całkowicie przeanalizować moją sytuację ze stawem skroniowo-żuchwowym. Z tego co wiem, powinienem udać się do ortodonty, celem założenia aparatu na zęby. Czy sam ortodonta wystarczy?
Uprzejmie proszę o poradę. Pozdrawiam.
Staw skroniowo-żuchwowy (jacy specjaliści?)
-
koronka
Re: Staw skroniowo-żuchwowy (jacy specjaliści?)
Zgadza się.czujny pisze: Z tego co wiem, powinienem udać się do ortodonty, celem założenia aparatu na zęby. Czy sam ortodonta wystarczy?
Opis wskazuje na poczatek zmian zwyrodnieniowych,bedzie konieczne założenie szyny relaksacyjnej oraz okresowa kontrola. I obserwacja co przyniesie czas.Pozdrawiam
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post
-
-
Przemieszczenie krążków stawowych stawów skroniowo-żuchwowy
autor: admin. med. » » w Wydawnictwa medyczne - 0 Odpowiedzi
- 1161 Odsłony
-
Ostatni post autor: admin. med.
-
-
-
Rodzinni i specjaliści w zwalczaniu cukrzycy
autor: Asystentka » » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 1010 Odsłony
-
Ostatni post autor: Asystentka
-
-
-
Specjaliści nie mogą wystawiać recept dla seniorów 75+
autor: admin. med. » » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 1037 Odsłony
-
Ostatni post autor: admin. med.
-
-
-
MZ: być może recepty na leki 75+ wypiszą też specjaliści
autor: admin. med. » » w Co ciekawego w świecie służby zdrowia - 0 Odpowiedzi
- 1204 Odsłony
-
Ostatni post autor: admin. med.
-